O aquaparku

„Skvelé miesto pre rodičov s deťmi.“ Alžbeta, 12. mája 2016

Aquapark Bešeňová leží na území regiónu Liptov, 9 km od Ružomberka, v kúpeľnej dedinke Bešeňová. Je ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov (len 500 m od diaľnice D1). Poskytuje rodinný celoročný oddych a zábavu v prekrásnom prostredí Chočských vrchov, s nádhernými výhľadmi na Nízke a Západné Tatry či Veľkú Fatru.

Termálne kúpalisko je využívané od roku 1993, kedy boli verejnosti sprístupnené prvé bazény. O tri roky neskôr, v roku 1996, sa voda začala využívať aj na ohrev priestorov skleníkov s paradajkami.

Ešte vtedy nazývaný termálny park Bešeňová si prešiel v rokoch 2006 a 2007 rozsiahlou rekonštrukciou. Jeho celková plocha bola v tom čase 6 hektárov, pričom až 0,5 hektárov tvorili bazény a vodná časť. V roku 2008 sa vodná plocha opäť rozšírila, počet bazénov sa rozrástol na 16. Až 9 z nich je vyrobených z kvalitnej antikorovej ocele, čo je najvyšší počet na Slovensku. Zo 400 uzamykateľných skriniek sa počet rozšíril na 2000 a od roku 2008 sa rozšírili kapacity ubytovania o 110 nových apartmánov a štúdií.

Ďalšie výnimočné zmeny sa udiali v roku 2012. Termálny park zmenil názov na GINO PARADISE Bešeňová. Vybudovala sa fascinujúca adrenalínová zóna so šiestimi toboganmi, ktoré spolu presahujú dĺžku 1 kilometer. Nad areálom sa týči 30-metrová toboganová veža. Návštevníci môžu vyskúšať aj najdlhší tobogan na Slovensku s dĺžkou viac ako 200 metrov.

Na to, aby ste i na Slovensku mohli nasať z príchute horúceho morského pobrežia, bol vybudovaný nový bazén s morskými vlnami, ktorý vás myšlienkami odvanie na horúcu pláž. V novej zábavno-adrenalínovej časti vznikol aj detský bazén vodným hradom a s najrôznejšími atrakciami.

V súčasnosti je GINO PARADISE Bešeňová vysoko vyhľadávanou turistickou destináciou, kde návštevníci celoročne nachádzajú blahodarný odpočinok vo wellness, zábavu, exkluzívne služby, gurmánske špeciality a krásne prostredie Nízkych Tatier a Chočských vrchov. Aquapark tvoria vonkajšie a vnútorné bazény, kde sa okrem minerálnej vody využíva ohrievaná číra voda, a veľké množstvo atrakcií, ktoré si nemôžete nechať ujsť.

×

Máte už ten správny darček?