Kultúra a UNESCO

V jednom z najkrajších a turistami najvyhľadávanejších regiónov na Slovensku – Liptove, nájdete históriu, zaujímavosti a prírodné krásy ako na dlani.

Prírodné tajomstvá ukryté v Nízkych Tatrách sú od roku 1978 pod ochranou Národného parku Nízke Tatry. Jeho najväčším bohatstvom sú podzemné krásy, z ktorých najznámejší je komplex Demänovských jaskýň.

Demänovská Dolina, ale aj Liptov ponúkajú svojim návštevníkom množstvo príležitostí na strávenie jedinečných chvíľ. Navštívte vzácne historické pamiatky v podobe hradov, skanzenov a kostolov, z ktorých mnohé patria medzi pamiatky UNESCO.

Často vyhľadávanou obcou je Vlkolínec, ktorá vás očarí svojou pôvodnou architektúrou a múzeom v prírode. Už 20 rokov sa táto malebná dedina s drevostavbami radí do zoznamu UNESCO a je vzdialená iba 16 km od kúpeľného strediska Bešeňová.

V múzeu liptovskej dediny v Pribyline sa vrátite späť do historických čias dávneho Liptova. Stredoveké kamenné objekty a znaky stredovekej kultúry vám ukážu, ako to na strednom Slovensku v tomto období vyzeralo. Ešte bližšie, 6 km od obce Bešeňová, môžete navštíviť keltské opevnenie Havránok.

×