Lyžovanie a zimné športy

Predstavte si rozsiahle biele pláne a čerstvý „menčester“ pri východe slnka. Nadýchnite sa sviežeho horského vzduchu, rozhliadnite sa po dych vyrážajúcich tatranských panorámach a oddajte sa volaniu slobody.

V srdci Nízkych Tatier je ukryté miesto plné zimných zážitkov a dobrodružstiev, na ktorom sa splnia vaše sny o ideálnej zimnej dovolenke. Dokonale upravené zjazdovky a najmodernejšia technika sú zárukou bezchybnej lyžovačky. Všetko, čo hľadáte počas svojej zimnej dovolenky nájdete na jednom mieste – v stredisku Jasná, ktoré sa nachádza iba 28 kilometrov od kúpeľnej dedinky Bešeňová.

  • Takmer 46 km zjazdoviek
  • 30 vlekov a lanoviek
  • 8 freeridových zón
  • Snowpark pre milovníkov adrenalínu
  • Najväčší detský zimný areál Maxiland
  • Funtools pre milovníkov zábavy

Niekoľko prestížnych ocenení strediska je dôkazom jeho kvalít:

Vymeňte čižmy za lyže a otestuje snehovú pokrývku na svahoch najlepšieho lyžiarskeho strediska Jasná. Lúče slnka odrážajúce sa zo snehovej pokrývky vás príjemne zohrejú a vy si môžete vychutnať tú najkrajšiu lyžovačku.

Druhý najvyšší vrchol Nízkych Tatier – Chopok

Majestátny Chopok 2 024 m n.m. je strážcom najväčšieho zimného lyžiarskeho strediska na Slovensku. Z jeho severnej a južnej strany sa po členitých svahoch tiahnu biele stuhy 46 km zjazdoviek, 30 najmodernejších lanoviek a vlekov. Adrenalínoví nadšenci sú priťahovaní najväčšou arénou voľného lyžovania, ktorá je súčasťou svetovej freeride tour. Naopak, rodiny s deťmi tu nájdu oázu pre prvé „kroky“ na snehu vďaka sieti modrých zjazdoviek a širokej ponuky lyžiarskych škôl a aktivít.

Malinô Brdo Ružomberok

Na dolnom Liptove na úpätí Veľkej Fatry leží lyžiarske stredisko Malinô Brdo s podtitulom ski & bike park. Týči sa nad mestom Ružomberok, iba 14 kilometrov od strediska Bešeňová. Z mestskej časti Hrabovo, ktoré je vzdialené od centra Ružomberka 1 km, sa do lyžiarskeho strediska dostanete rýchlou a pohodlnou 8-miestnou kabínovou lanovkou. Navštívte jedno z top lyžiarskych stredísk a zažite ideálnu rodinnú lyžovačku na strednom Slovensku. Na svoje si prídu aj nadšenci snowboardingu, adrenalínu a nespútaných jázd.

V stredisku Malinô Brdo ski & bike park v Ružomberku nájdete:

Viac o stredisku Malinô Brdo ski & bike park, Ružomberok.

Park SNOW Donovaly

Už nemusíte o dokonale upravených tratiach na lyžovanie, slalom, bežkovanie či zjazd len snívať. Na úpätí Nízkych Tatier a Veľkej Fatry nájdete jedno z najväčších lyžiarskych stredísk – Park SNOW Donovaly – a v ňom viac ako 11 km upravených tratí a tiež výborné podmienky pre dospelých i deti, ktoré milujú snowboardovanie.

To všetko v okúzľujúcom prostredí len 37 km z Bešeňovej. Z Ružomberka je lyžiarske stredisko vzdialené 29 km a od Banskej Bystrice 25 km.

V jednom z najznámejších lyžiarskych stredísk Park SNOW Donovaly nájdete:

Viac o stredisku Park Snow, Donovaly.

Mapa strediska Park Snow, Donovaly.

×