O vodnom parku

„Skvelé miesto pre rodičov s deťmi.“ Alžbeta, 12. mája 2016

Termálne kúpalisko je využívané od roku 1993, kedy boli verejnosti sprístupnené prvé bazény.


Ešte vtedy nazývaný termálny park Bešeňová si prešiel v rokoch 2006 a 2007 rozsiahlou rekonštrukciou. Jeho celková plocha bola v tom čase 6 hektárov, pričom až 0,5 hektárov tvorili bazény a vodná časť. V roku 2008 sa vodná plocha opäť rozšírila, počet bazénov sa rozrástol na 16. Až 9 z nich je vyrobených z kvalitnej antikorovej ocele, čo je najvyšší počet na Slovensku. Zo 400 uzamykateľných skriniek sa počet rozšíril na 2000 a od roku 2008 sa rozšírili kapacity ubytovania o 110 nových apartmánov a štúdií.


Geografická poloha Vodný park Bešeňová:

  • leží na území regiónu Liptov
  • 9 km od Ružomberka, v kúpeľnej obci Bešeňová
  • dostupný len 500 m od diaľnice D1
  • rodinný celoročný oddych a zábavu v prekrásnom prostredí Chočských vrchov, s výhľadmi na Nízke a Západné Tatry či Veľkú Fatru

Otváracie hodiny

Aktuálne otváracie hodiny >>

Info

+421 44 4307 708

info@besenova.com

www.besenova.com

Vodný park
Cenník
Mapa vodného parku
Mapa vodného parku
 

Ďalšie výnimočné zmeny sa udiali v roku 2012. Termálny park zmenil názov na GINO PARADISE Bešeňová. Vybudovala sa adrenalínová zóna s ôsmimi toboganmi, ktoré spolu presahujú dĺžku 1 kilometer. Nad areálom sa týči 30-metrová toboganová veža. Návštevníci môžu vyskúšať aj najdlhší tobogan na Slovensku s dĺžkou viac ako 200 metrov.

Na to, aby ste i na Slovensku mohli nasať z príchute horúceho morského pobrežia, bol vybudovaný bazén s morskými vlnami, ktorý vás myšlienkami odvanie na horúcu pláž. V zábavno-adrenalínovej časti nájdeme aj detský bazén vodným hradom a s najrôznejšími atrakciami.

V súčasnosti je Vodný park Bešeňová vysoko vyhľadávanou turistickou destináciou, kde návštevníci celoročne nachádzajú odpočinok vo wellness, zábavu, exkluzívne služby, gurmánske špeciality a krásne prostredie Nízkych Tatier a Chočských vrchov. Aquapark tvoria vonkajšie a vnútorné bazény, kde sa okrem minerálnej vody využíva ohrievaná číra voda, a veľké množstvo atrakcií, ktoré si nemôžete nechať ujsť.

×